گل نرگس

دغدغه هاي يك طلبه ي امروزي

نزديكي زوجين در زمان عادت ماهانه خانمها

با سلام لطفا" درمورد نزديكي زوجين در زمان عادت ماهانه خانمها بيشتر توضيح دهيد چون دراين ايام خانمها دچار خونريزي ميشوند لذا آقايان از نزديكي بايد خودداري كنند اما در اين يك آيا آقايان ميتوانند از راه مقعد با همسر خود نزديكي كنند يا خير و اينكه اصولا" آقايان درصورتي كه همسرشان از هر 2بار درخواست همسر حداكثر يكبار مايل به نزديكي با وي هستند چاره كار براي مرد چيست؟ آيا مردي كه از نظر غرايز جنسي نسبت به همسر خود بسيار بيشتر تمايلات جنسي از خود نشان ميدهد بايد حتما" صبر كند و غريزه خود را سركوب كند؟ آيا راه حل خاصي ميتوانيد پيشنهاد كنيد؟ درپايان خواهشمندم نسبت به ارسال پاسخها سرعت بيشتري داشته باشيد.

زن و مردي كه به وسيله عقد ازدواج شرعي و صحيح زن و شوهر شده اند, هرگونه لذت بردن جنسي و رابطه آنان با يكديگر شرعا" صحيح و حلال است . فقط در زماني كه زن در حال عادت زنانگي يا در حال نفاس (يعني خوني كه بعد از متولد شدن يا سقط شدن بچه از زن خارج مي شود و ده روز طول مي كشد) به سر مي برد, نزديكي شوهر با او حرام است و اگر شوهر در اين زمان با زن نزديكي كند, گناه كرده و  بايد كفاره بدهد.

 نزديكي با همسر از پشت نيز از نظر بسياري از فقها مكروه است. البته در حالت عادت زنانگي كراهت آن شديد است. احتياط اين است كه اگر زن راضي نباشد اين كار ترك شود. ناگفته نماند مقاربت از اين طريق موجب بيماري‏هاي مختلف جسمي و روحي براي زن و مرد مي‏شود.

لذا توصيه مي شود در ايام عادت، از ساير قسمت هاي بدن لذت ببريد و خود را ارضا كنيد و در شرايط عادي نيز لازم است مرد با ايجاد فضاي عاطفي مثبت رضايت همسرش را براي عمل زناشويي جلب كند، بهتر خواهد بود و رابطه زن و مرد در محيط خانواده از سلامت و آرامش بيشتري برخوردار خواهد بود هر چند زن از نظر شرعي موظف است حق همسرش را ضايع نكند و به درخواست مرد پاسخ مثبت دهد تا خداي نكرده مرد به گناه مبتلا نشود ولي اگر مرد بتواند صبر كند و با رضايت باطني همسرش اقدام كند مناسب تر است.

در عين حال مرد هم بهتر است سعي كند همسرش را سرشوق آورد و مقدمات لازم را فراهم كند و از آنجا كه معمولا عوامل رواني و روابط عاطفي، دوستانه و عاشقانه زن و مرد در اين امر نقش مهمي را ايجاد مي كند و حتي تفاهم هاي زن و مرد در زندگي در اين امر مؤثر است و حالات رواني و مشكلات و سختي هاي زندگي مي تواند در پاسخ مثبت يا منفي دادن زن به درخواست مرد تأثير گذارد، بهتر آن است كه مرد با در نظر گرفتن  اين نكات، از همسرش درخواست كند.

بنابراين راه حل ما اين است كه:

1. از مشكلات زندگي و خانوادگي تان بكاهيد.

2. فضاي عاطفي خانوادگي را تقويت كنيد.

3. از نظر اخلاقي و رفتاري با همسرتان، دوستانه تر، صميمانه تر برخورد كنيد.

4. از نظر ظاهري به خودتان رسيدگي بيشتر كنيد.

5. از نظر غذايي همسرتان را تقويت كنيد.

www.atregoleyas.com

atregoleyas@gmail.com

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۶ساعت 14:0  توسط محمد هاشم نعمت الهي   |